İstanbul Gezimiz

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programları Kapsamında desteklenen Ereğli Down Cafe ve Özel Gençler Sanat Evi Projesinin İstanbul Eğitim Gezisi Kazım Demirel Sevgi Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Down Cafe Çalışanlarının katılımı ile 24-27 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi.
Eğitim gezisine okulda ve Ereğli Down Cafe’de eğitim alan 8 kursiyer ile 4 öğretmen ve okul müdürü A. Vefa DEMİRKIRAN katıldı.
Grup ilk olarak Ankara’da Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Hakan SARI’yı ziyaret etti. Ziyarette Mayıs ayında Ereğli’de gerçekleştirilecek Türkiye’de Down Cafe Uygulamaları Çalıştayı çalışmaları hakkında bilgi verildi. Genel Müdür Dr. Hakan SARI çalışmalara genel müdürlük olarak destek verileceğini söyledi.
Grup İstanbul’da Beşiktaş Etiler Turizm Meslek Lisesi Yönetimini, Servis Atölyeleri ile Mutfak Uygulama Atölyelerini ziyaret etti. Ereğli Down Cafe çalışanları okulun servis uygulama atölyelerinde uygulamalı eğitime katıldılar.
Grup ayrıca Şişli’de bulunan Down Cafe’yi ziyaret ederek cafade ortak çalışmalara katıldılar. Bowling maçı ile stres attılar. Ereğli Down Cafe grubunun Şişli Down Cafede bulunduğu sırada cafe Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL tarafından ziyaret edildi.
Grup Sabancı Vakfı Genel Müdür Zerrin KOYUNSAĞAN ve proje program sorumlusu Kıvanç ERGU’yu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Grup ayrıca Şişli Kaymakamı Sayın Mehmet ÖKLÜ tarafından kabul edildi ve Şişli Kaymakamlığı Plaketi hediye edildi.